• Genel Cerrahi
  • Karaciğer & Böbrek Nakli
  • Kanser Cerrahisi & Tedavisi
  • Obezite
  • Neden Tercih Ediliyoruz?
Obezite Tedavisi

Obezite & Metabolik Cerrahi

Obezite, vücutta aşırı ve anormal miktarda yağ bulunmasından kaynaklanan karmaşık bir sağlık sorunudur. Obezite, sadece kozmetik bir sorun deği; kalp hastalığı, diyabet ve yüksek tansiyon gibi çeşitli hastalıklara yakalanma ve çeşitli sağlık problemleri ile karşı karşıya kalma riskinizi arttıran çok önemli tıbbi bir durumdur.

Obezite tedavisi kendisi gibi pek çok birimin bir arada çalıştığı alanında uzman bir ekiple tedavi edilebilir. Özellikle obezite cerrahisi, sanıldığı gibi sadece bir cerrah tarafından ameliyatın ve takibinin yapıldığı cerrahi bir işlem değildir. Özellikle obeziteden kurtulmak için cerrahi yöntem tercih etmişseniz ciddi bir ekiple iş birliği yapmanız gerekmektedir.

Obezite ve Metabolik Cerrah

Obezite cerrahı, laparoskopik cerrahi alanında yıllık en az yüz obezite cerrahisi yapan deneyimli bir cerrah olmalıdır.

Metabolizma ve Endokrin Uzmanı

Pek çok obezite hastasının aşırı kilolarının sebebi metabolik sorunlardır. Obezite cerrahisi öncesi ve sonrası takipte endokrin uzmanının desteği önemlidir.

Gastronomi ve Beslenme Uzmanı

Obezite cerrahisi sonrası erken ve geç dönem beslenme şeklinizin yakın takibi önemlidir. Bu yüzden bir obezite beslenme uzmanının, dengeli kilo vermeniz için ekipte olması avantaj sağlar.

Kardiyoloji Uzmanı

Obezite hastalığının en önemli yandaş sorunlarından biri kalp hastalıklarıdır. Obezite ameliyatı gerçekleştirilecek hastalar genç yaşta da olsa gizli kardiyolojik sorunlar olabilir. Bu nedenle obezite cerrahisi ekibinde kardiyoloji uzmanı mutlaka bulunmalı, kalp sorunu yönünden sizi değerlendirmelidir.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Obezitenin bir diğer yandaş problemi, astım ve uyku apnesi gibi ciddi solunumsal problemlerdir. Aynı zamanda obezite cerrahisinin en önemli komplikasyonu "Pulmoner Emboli" denilen çok az oranla görülmekle birlikte "Akciğer Damarlarının Pıhtıyla" tıkanması problemidir. Bu nedenle hem ameliyat öncesi hem ameliyat sonrası gelişebilecek problemlerin hızlı çözümü için göğüs hastalıkları uzmanının ekipte yer alması önem taşır.

Anestezi ve Yoğun Bakım Ekibi

Obez hastaların, ameliyat sırasında uyutulma işlemi ve ameliyattan sonra uyandırılma işlemi riskli olması nedeniyle, obez olmayan hastalara göre daha önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrasında gelişebilecek enfeksiyon ve emboli gibi sorunların tedavisinin yapılabilmesi için güçlü bir yoğun bakım ekibinin olması obezite ameliyatı için hayati önem taşır.

Psikolog ve Sosyal Destek Uzmanı

Obezite cerrahisi öncesi ve sonrasında yakın psikolojik ve sosyal destek sizin daha bilinçli ve kontrollü kilo vermenize ve yeni hayatınıza adapte olmanız için size öenmli katkılar sunacaktır.

Görünüm Danışmanı

Sizin yeniden kazanmış olduğunuz fiziksel görüntünüz ve bu görüntünüzle birlikte kişiliğinize uygun giyim ve stil önerileriyle görünüm danışmanı size destek olacaktır.

Spor Ekibi ve Fitness Uzmanı

Bilindiği gibi armut tipi, elma tipi ve atletik tip obezite şekilleri vardır. Obezite cerrahisi sonrası "Remodeling ve Reforming" döneminde düzgün kilo verebilmeniz için vücut tipinize uygun egzersiz modelleri, spor ekibi ve fitness uzmanı tarafından, size estetik ameliyat gerektirmeden yeni görünümünüzü sağlayabilecek tavsiyelerde bulunulacaktır.

Tedavi Destek Ekibi

Yeni hayatınızda merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap vermek için 7 gün 24 saat size destek oluyoruz.

Prof.Dr. Ünal Aydın Onkolojik Cerrahi
Klatskin Tumor Cerrahisi
Genel Cerrahi
Request an Appointment 0532 411 0501