• Genel Cerrahi
  • Karaciğer & Böbrek Nakli
  • Kanser Cerrahisi & Tedavisi
  • Obezite
  • Neden Tercih Ediliyoruz?
Kanser Tedavisi

Kanser Cerrahisi & Tedavisi

Kanser vücudumuzda tamamen sağlıklı yaşam döngüsü içindeki hücrelerin kontrolsüz çoğalması sonucu bulundukları doku ya da organların kendi fonksiyonlarını görmelerini engellemeleri sonucu kişinin hayatını tehdit eden tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kanser tedavisinin en önemli kuralı kanserli dokunun vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Kanserli dokunun vücuttan uzaklaştırılması için pek çok yöntem kullanılabilir.

  • Dışarıdan müdahale ile yapılacak uzaklaştırma işlemleri
  • Vücudun kendi savunması sistemini güçlendirerek uzaklaştırma işlemleri

Bu işlemler sırasında oluşabilecek yandaş sorunların tedavisi organizmanın güçlü bir şekilde tedaviyi kaldırabilmesi için sürekli işbirliği içinde tedavi takip edilmesi gerekir. sizin tedaviniz de tüm ilgili branşları ile çepeçevre sarıp, hem tedavinizi hem de tedavi sırasındaki oluşabilecek sorunları çözmek için tedavi ekibimiz sizinle sürekli işbirliği yapar.

Onkolojik Cerrahi

İnsan vücudundaki kanserli dokunun vücuttan uzaklaştırılmasının en pratik ve temiz çözümü cerrahi yöntemdir. Deneyimli onkoloji cerrahı vücudunuzdaki ya da organlarınızdaki kanserli dokuyu damarlarınızı hayati organlarınızı ve dokularınıza zarar vermeden çıkarabilmeyi hedefler. Başarı ile gerçekleştirilen cerrahi işlem tedaviniz için büyük önem taşır. Ayrıca onkolojik cerrah hastalığınızın tanısı için gerekli biyopsi işlemlerini tedavi sırasında oluşabilecek problemlerin cerrahi çözümlerini uygulamakla görevlidir.

Medikal Onkoloji

İnsan vücudundaki kanserli dokunun vücuttan uzaklaştırılmasının en pratik ve temiz çözümü cerrahi yöntemdir. Deneyimli onkoloji cerrahı vücudunuzdaki ya da organlarınızdaki kanserli dokuyu damarlarınızı hayati organlarınızı ve dokularınıza zarar vermeden çıkarabilmeyi hedefler. Başarı ile gerçekleştirilen cerrahi işlem tedaviniz için büyük önem taşır. Ayrıca onkolojik cerrah hastalığınızın tanısı için gerekli biyopsi işlemlerini tedavi sırasında oluşabilecek problemlerin cerrahi çözümlerini uygulamakla görevlidir.

Radyasyon Onkolojisi

Yüksek enerji radyoaktif maddeler kontrol altına alınarak hedefe yöneltilip kanserli doku yada o alanın ışınlanması yöntemiyle kanseri ortadan kaldırmayı amaçlayan tedavi şeklidir. Özellikle cerrahi işlem yapılamayan ve kemoterapiye yanıt vermeyen hastalık grubunda avantaj sağlayan bir bölümdür.

Nükleer Tıp

Hastalığın radyoaktif maddeler kullanılarak hastalığın tanısında tedavisi ve takibinde önemli katkılar sağlayan ilgili branştır.

Radyoloji ve Girişimsel Radyoloji

Hastalığın tanısı özellikle cerrahi tedavisinin planlaması tedavi ve takibinde aşamasında görüntüleme yöntemlerinin tamamını kullanarak yardım eden önemli bir departmandır.

Diyetisyen

Sağlıklı bir insanın sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için nefes alıp verme ihtiyacı ile birlikte beslenme gereksinimidir. Bu gereksinim onkolojik tedavi sırasında daha fazladır. Ne yazık ki onkoloji tedavi sırasında beslenmemizin gereksinimi olan açlık hissi iştah gibi pek çok duygumuzu kaybetmemizin yanında bulantı kusma karın ağrısı yakınmaları nedeniyle de beslenmeye karsı isteksiz hale geliriz. Oysa beslenme tedavinin sürdürülebilmesi, ağır tıbbi işlemleri kaldırabilmesi ve vücudun öz savunma sistemlerinin harekete geçirilmesi için en önemli başlıklardan biridir.

Bitkisel Destek Tedavileri

Kanser tedavisi süresince kanserden kurtulmak için çoğu hasta birçok tedavi yöntemine başvurur. Günümüzde özellikle bitkisel destek tedavileri popülaritesini korumaktadır. Yan etkileri bilinmemesi nedeniyle kendisi de risk içeren bu tedavi seçenekleri çoğu hasta tarafından kullanılmakta ve sonuçları bakımından bilimsel olmamakla birlikte pek çok spekülasyonlar yapılmaktadır. Yine de ilgili uzmanlarımızın önerisi ile alınabilecek bitkisel takviyeler hastanın ve yakınlarının ana tedaviye uyumu yönünden pozitif etki sağladığı bilinmektedir.

Ağrı Tedavisi

Özellikle hastalığın ilerlediği dönemde hastalar ağrı yakınmaları ile muzdarip olmakta ve tedaviye uyumu tamamen ortadan kalkmaktadır. Bunun sonucu olarak da pek çok hasta tedavi edilebilme imkânları mevcutken kaybedilmektedir. Ağrı tedavisi bölümü hastaların ağrılarını aşamasına göre çözümler üretip hastanın ağrısız konforlu bir hayat sürmesi ve tedaviye uyumu yönünden büyük önem taşımaktadır.

Psikolojik Destek

Günlük hayatınız devam ederken karşılaşmış olduğunuz kanser hastalığı sadece ismiyle değil günlük yaşam döngünüzün (sabah uyanıp işe gitmek gibi) bozulmasına neden olduğu gibi fiziksel olarak ta güçsüz kalmanıza neden olur. Bu da psikolojik olarak açık yada gizli depresyon gibi yandaş sorunlarla tedaviye uyumunuzu zorlaştırır. Bunun için psikolojik destek bölümü sizi yakın takip ederek destek sağlar.

Manevi Destek

Ekibimizin tüm üyeleri sizinle empati yaparak duygularınızı anlamayı özellikle hastamızın ve yakınlarının manevi olarak desteklenmesinin önemini bilir. Bununla birlikte dini inancınızla ilgili destek alabilmenizi teşvik ederiz.

Bakım Destek Birimi

Tedaviniz süresince ve sonrasında yakın desteğe ihtiyacınız olacaktır. Çözülmesi gereken birçok durumla karşı karşıya kalacaksınızdır. Bakım destek birimi size 7/24 esasına göre bu alanda destek vermeye, sorularınızı yada sorunlarınızı ilgili birime refere ederek çözümünü sağlar.

Prof.Dr. Ünal Aydın Onkolojik Cerrahi
Klatskin Tumor Cerrahisi
Genel Cerrahi
Request an Appointment 0532 411 0501